2. Волейбол
  3. Шампионът ЦСКА стартира с победа

Шампионът ЦСКА стартира с победа

Вицешампионките от Марица загубиха гостуването си на Левски Волей

Шампионът ЦСКА стартира новия сезон с победа, след като се наложи над Черно море БАСК с 3:0 (25:22, 25:13, 25:21) гейма.

"Червените" спечелиха като домакини само за 70 минути двубоя си от първия кръг на новото волейболно първенство на България за мъже.

Левски Волей загуби от Марек Юнион-Ивкони в оспорван мач с 2:3 (19:25, 16:25, 25:23, 25:23, 11:15) гейма също като домакин.

"Сините" губеха с 0:2 гейма, но успяха да изравнят, след като подобриха посрещането си, а в атака Симеон Александров бе почти безпогрешен.

В тайбрека обаче по-опитният отбор на Марек успя да спечели с 15:11. За Левски най-резултатен бе Симеон Александров с 29 точки, а за Марек Георги Елчинов реализира 24 точки.

В другите две срещи Монтана победи Славия с 3:0 гейма, а Арда (Кърджали) се наложи над Нефтохимик 2010 също с 3:0 гейма.