2. Волейбол
  3. Славия открадна само гейм на ЛукОйл Нефтохимик в Бургас

Славия открадна само гейм на ЛукОйл Нефтохимик в Бургас

Вторият във временното класиране на националната Суперлига ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) надигра очаквано гостуващия Славия (София) с 3:1 (25:22, 25:13, 19:25, 25:19) пред около 200 зрители, съобщава сайтът на БФВолейбол.

В първия гейм домакините бяха подценили "белите" и им позволиха да дръпнат с 3 точки при 16:19.  После след отлични атаки на Мартин Пенев Нефтохимик изравни и на свой ред излезе напред, за да затвори частта при 25:22.  Вторият гейм премина изцяло под диктовката на момчетата на треньора Северин Димитров.  При 16:8 той пусна в игра младоците Николай Костадинов и Георги Димитров на мястото съответно на Мартин Пенев и на Петър Кирчев.  Резултатът продължи да набъбва, за да стигне до 25:13.  В третата част ЛукОйл игра с експериментален състав, като и диагоналът Венелин Кадънков отстъпи мястото си на Георги Петров.  Гостите усетиха, че могат да стигнат поне до гейм в Бургас и го затвориха при 19:25, въпреки че на полето спешно се върнаха тримата титуляри на бургазлии.  Северин Димитров заложи на основния си състав в четвъртия гейм, в който домакините не оставиха шансове на младия си съперник и спечелиха с 25:19 и крайното 3:1.

Най-резултатен за победителите с 20 точки беше Кадънков.  Мартин Пенев завърши с 16 точки, а бразилецът Рузвелт Фильо - с 8.  За Славия Иван Димитров и Кирил Петров реализираха по 13 точки.

След последния си мач от редовния сезон и преди финалния предплейофен турнир в Суперлигата ЛукОйл Нефтохимик вече има актив от 42 точки, колкото има и лидерът ЦСКА (София), но от два мача по-малко.  Славия е на седмо място със 17 точки.

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона