2. Волейбол
  3. Славия спечели турнира „Борис Гюдеров" след 3:2 над Левски

Славия спечели турнира „Борис Гюдеров" след 3:2 над Левски

Младият тим на "сините" не успя да се противопостави на опита на съперника

В изключително оспорван двубой Славия надигра с 3:2 Левски (25:20, 24:26, 14:25, 25:13, 14:10) във финала на волейболния турнир „Борис Гюдеров“, предаде репортер на Novsport.com.

В първия гейм играта вървеше точка за точка до 20:20, след което Славия се организира изключително добре в защита и не даде никакъв шанс на нападението на Левски. С мощна блокада „белите“ направиха пет поредни точки и спечелиха първата част с 25:20.

Вторият гейм започна също в полза на Славия. Белите непрекъснато водеха до 20:17 и оттам Левски направи пълен обрат и с много мощно нападение надигра блока на славистите, с което успя да изравни. При 24:24 „сините“ направиха две поредни точки и взеха гейма и така напомниха за двубоя то Суперлигата с Марек, когато по същия начин младият тим успя да обърне развой на гейм след голямо изоставане.

Третият гейм бе изцяло за Левски. Те не дадоха никакъв шанс за Славия. С мощна блокада и нападение младоците спечелиха с 25:14.

Четвъртият гейм бе огледало на третия, но за Славия. Левски поведе с 8:5, но след това се стигна до обрат в полза на „белите“. Със силен сервис, който отвори играта на тима те спечелиха с 25:13.

В решителния тайбрек „белите“ дръпнаха от самото начало и водеха с няколко точки през цялото време. При 7:14 Левски направи три последователни точки, но силите им бяха до там и Славия спечели мача.

Финалът, както и срещите в предишната фаза, зрителите на Novsport.com можеха да гледат на живо двубоя с видео стрийминг от зала „Борис Гюдеров“ в Перник

Федерацията ни по волейбол търси четирима селекционери

Управителният съвет на БФВ ще разгледа кандидатурите, ще проведе директни разговори с кандидатите и ще се съобрази с препоръките на Треньорската комисия

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона