Снежно-здравословно-транспортни драми с ЦСКА между Испания и Франция

Полярните студове, обилните снеговалежи засегнаха по принцип топлата страна Испания и температурата достигна дори минус 10 градуса

Доста драматично се оказа пътуването на ЦСКА от Испания за Франция.

Полярните студове, обилните снеговалежи засегнаха по принцип топлата страна Испания и температурата достигна дори минус 10 градуса. Червените волейболисти не успяха да излетят снощи от Мадрид заради лошо време и снежни виелици, като това наложи българите да останат още едни ден в Испания.

Много рано тази сутрин армейците на Александър Попов все пак успяха да се качат в самолета и около 14:30 часа българско време пристигнаха в Париж. Очаква се около 17:30 часа ЦСКА да пристигне в Тур, където утре им предстои мач от Шампионската лига срещу бившия европейски клубен шампион.

„Вчера не излетяхме от Мадрид заради лошото време, но много рано тази сутрин все пак отпътувахме. Сега сме в автобуса на път за Тур. След като пристигнем ще тренираме. Идеята ни беше да имаме ден повече за подготовка във Франция, но не стана точно така. Момчетата нямат контузии, но 2-3 волейболисти се разболяха от грип”, заяви за "Дарик" старши треньорът Александър Попов.

Настинките не би трябвало да попречат на играчите обаче да участват в мача утре от 21:30 часа. ЦСКА е на второ място в група Б на Шампионската лига с актив от 2 победи и 2 загуби. Домакините са към момента последни, след като в четвъртък записаха трето поражение, падайки от лидера Зенит с 1:3 гейма като домакини.

В събота тимът на Лоа де Кергре би като гост Сет с 3:0 гейма (25:23, 25:21, 25:22) в мач от френския шампионат. Капитанът бе титулярен разпределител, а само в третия гейм се появи за малко на полето Лоа ле Марек. Дейвид Конечи записа 16 точки. Тур е лидер във Франция след 14 победи и 2 загуби.