2. Волейбол
  3. ЦСКА не остави шанс на Славия – 3:0 гейма

ЦСКА не остави шанс на Славия – 3:0 гейма

Волейболистите на ЦСКА постигнаха трета поредна победа, след като преди броени минути надиграха с 3:0 гейма (25:20, 25:21, 25:17) непретенциозния тим на Славия. Срещата се игра в столичната зала „Васил Симов” и бе от програмата на 5-ия кръг на турнира „Атаро Клима”.

Възпитаниците на Александър Попов започнаха силно двубоя, а блокадата на „белите” не можеше да намери отговор на атаките на кениеца Филип Мейо. Атаката на Славия също не бе на ниво и така „червените” успяха да спечелят първата част с 25:20.

През втория гейм ситуацията на игралното поле не се промени и „армейците” продължаваха да доминират и я спечелиха с 25:21. През третата част нещата за Славия станаха трагични и те тотално свалиха гарда. „Белите” не съумяха да затруднят с нищо тима на ЦСКА и загубиха третия гейм с катастрофалното 25:17.

След този успех хората на Сашо Попов оглавиха класирането в Суперлигата с 24 точки, на 1 пред хита Арда, но и с мач повече от кърджалии. Гостите от Славия пък са на предпоследното 7-о място с едва 4 спечелени точки.

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона