2. Волейбол
  3. Уникаха класира ЦСКА напред в Шампионската лига!

Уникаха класира ЦСКА напред в Шампионската лига!

"Aрмейците" ще играят в плейофите за влизане във "Файнъл Фор" през февруари

Храбрият волейболен отбор на ЦСКА се класира за плейофите на Шампионската лига. Днес нашите победиха с 3-1 руския шампион Зенит, а преди минути, испанският Уникаха ни направи безценна услуга, след като надигра с 3-2 (25:21, 25:12, 16:25, 22:25, 15:13) френския първенец Тур.

Двубоят в Алмерия беше много драматичен. Испанците поведоха с 2-0 гейма за 47 минути. Първо те взеха с четири точки повече пъвата част, а след това направиха 25:12 за отрицателно време. Изглеждаше, че мачът отива към 3-0, но това не се случи.

Последваха минутите на френския шампион, който по също толкова лесен начин направи 2-2. В петата част драматично Уникаха спечели с 15-13 и подпечата визата на българските „армейци”.

По тозин начин "червените" завършиха втори в класирането на своята група и записаха името в историята като първият български тим, преодолял груповата фаза на Шампионската лига.

Така през февруари единственият български волейболен отбор, ставал шампион в най-престижното клубно състезание по волейбол в света (1966 г.), ще играе директни елиминации в четвъртфиналните плейофи за влизане във "Файнъл Фор".