2. Волейбол
  3. Волейболният Калиакра отстрани Славия за Купата

Волейболният Калиакра отстрани Славия за Купата

Калиакра победи елитния отбор на Славия с 3:2 (23:25, 24:26, 26:24, 31:29, 15:10) гейма в осминафинална среща за Купата на България за мъже.

Тимът от Каварна, който се състезава във Висшата лига, загуби първите два гейма, но успя да се върне в играта, като изравни резултата и спечели в тайбрека, съобщи БТА. В първата част на мача волейболистите на Калиакра играха сковано и бяха надиграни по всички показатели от отбора на Славия.

През втората част момчетата на треньора Петър Дочев загатнаха, че са лидер във временното класиране, но в края й направиха много грешки в изпълнението на сервиси и подариха точки на "белите" без дори да са пипнали топката.

Повратен за изхода на срещата за домакините се оказа третият гейм, в който се мобилизираха до краен предел и макар и трудно го спечелиха. Оттук нататък нямаше сила, която да ги спре. До второто техническо с точка-две водеха славистите, след това водачите се размениха, докато Калиакра успя да отбележи две последователни точки за 31:29.

В тайбрека каварненци поведоха и размениха игралните си полета с гостите с точка преднина. Подкрепяни неистово от публиката, възпитаниците на Петър Дочев буквално изригнаха в края на двубоя, отбелязаха пет безответни точки и затвориха петата част при 15:10.
ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона