2. Волейбол
  3. Волейболният ЦСКА на 1/4-финал за Купата на България

Волейболният ЦСКА на 1/4-финал за Купата на България

Възпитаниците на треньора Александър Попов победиха като гости Калиакра (Каварна) с 3:0 гейма

Волейболистите на ЦСКА без проблеми се класираха на 1/4-финалите за Купата на България.

Възпитаниците на треньора Александър Попов победиха като гости Калиакра (Каварна) с 3:0 (25:20, 25:23, 25:15) в изтеглен мач от 1/8-финалите, игран тази вечер.

Това бе втори мач между двата тима в рамките на 24 часа, след като вчера "червените" победиха каварненци с 3:1 в среща от редовния 19-ти кръг на Суперлигата.

Наставникът на армейците Сашо Попов започна с малко странна стартова шестица, като кубинският посрещач Ясер Портуондо игра като диагонал на мястото на кениеца Филип Мейо.

Останалите титуляри бяха Стоян Самунев, Валтерс Рама, Ивайло Стефанов, Теодор Тодоров, Николай Иванов и Теодор Салпаров. От друга страна старши-треньорът на Калиакра Петър Дочев също започна с няколко промени в обичайния си състав.

Най-резултатен за ЦСКА бе Портуондо с 16 точки, а опитният Ивайло Стефанов добави 11 точки за успеха. За тима на Калиакра 217-сантиметривият Цанко Цанков завърши също с 16 точки, от които осем само във втория гейм, но и това не помогна.