2. Волейбол
  3. Волейболният ЦСКА спечели 29-ата титла на България

Волейболният ЦСКА спечели 29-ата титла на България

"Армейците" надиграха с 3:1 Пирин Балканстрой в решителната среща

Волейболният ЦСКА спечели 29-ата титла на България, след като с 2-0 победи надигра финалист Пирин Балканстрой и безапелационно заслужи трофея. Във втората среща днес в Разлог и без центъра си Евгени Иванов - Пушката„червените“ надиграха с 3:1 в зала „Септември“ своя съоперник (24:26, 25:18, 27:25, 25:17).

Първата част бе спечелена драматично от домакините с 26:24 точки. Те губеха в резултата поти през цялата част с няколко точки, но в решителната част след 20-ата със супер изяви на Димов и Пенчев Пирин обърна гейма и поведе с 1:0.

След загубата на първата част „червените“ се концентрираха максимално. От 4-4 точки те поведоха и до края на гейма не изпуснаха за момент инициативата 25-18.

В третата част драмата стана сериозна. Първо Пирин поведе с 8-6, а ЦСКА с 16:15 при второто техническо прекъсване. В един момент обаче резултатът бе изравнен – 22:22. „Армейците“ спасиха един сетбол и след това при втория за себе си спечелиха с 27-25.

В последната Пирин нямаше психически сили да се противопостави на ЦСКА и след като изостана в началото с 1-5 и вече няма сили за обрат.

Филип Мейо бе номер 1 за ЦСКА с 20-те точки, които направи. За Пирин пък Николай Пенчев наниза 16 точки.

29-а шампионска титла на ЦСКА бе връчена от генералния секретар на федерацията Станислав Николов, а кметът на Разлог раздаде медалите. Купата за вицешампион на България за първи път отиде във витрината на Пирин.