2. Волейбол
  3. Волейболният ЦСКА в четвърта урна за жребия на Шампионската лига днес

Волейболният ЦСКА в четвърта урна за жребия на Шампионската лига днес

Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА попадна в една урна за жребия на Шампионската лига "Индезит" заедно с тазгодишния победител в надпреварата италианския Итас Диатек (Тренто), където играе българинът Матей Казийски, а треньор е Радостин Стойчев.

Това стана ясно, след като днес от Европейската волейболна конфедерация (CEV) обявиха разпределението на 24-те отбора в четирите урни. "Червените" ще участват в най-престижния европейски клубен турнир за втора поредна година.

"Армейците" не успяха да завоюват титлата на България през изминалия сезон (шампион стана тимът на Левски Сиконко), но спечелиха Купата на България и получиха едната от трите "уайлд кард" за лигата благодарение на президента си Георги Георгиев.

Освен ЦСКА и Тренто в 4-а урна са Ястжебски Вигел (Полша), Будванска Ривиера (Черна гора), АХ Блед (Словения) и сръбският шампион Раднички (Крагуевац).

Церемонията по тегленето на жребия е в петък (26 юни) от 21:15 часа българско време във Виена.

Ето и останалите отбори, разпределени в урните.

Първа урна:
Лубе Банка Марке (Мачерата), Копра Нордмеканика (Пиаченца), Динамо (Москва), Зенит (Казан), СКРА (Белхатов), Ресовия (Гжежов)