2. Волейбол
  3. Волейболният ЦСКА загуби нелепо гостуването си на Кан (видео)

Волейболният ЦСКА загуби нелепо гостуването си на Кан (видео)

Французите спечелиха с 3:2 гейма и отдалечиха червените от следващата фаза на Шампионската лига

ЦСКА допусна нелепа загуба от Кан с 2:3 в среща от волейболната Шампионска лига. Загубата намали шансовете на червените да се доберат до следващата фаза на надпреварата.

„Армейците” имаха нужда от задължителна победа във Франция и бяха близо до нея, но допуснаха нелепи грешки и позволиха на домакините да ги обърнат в резултата и да спечелят мача.

Французите започнаха добре срещата и поведоха с 3:1 в началото на първия гейм, но много бързо „армейците” се съвзеха и първото техническо прекъсване дойде само при точка предимство за Кан 8:7. Геймът вървеше точка за точка до 17:17, когато ЦСКА се развихри и нокаутира домакините с невероятни точки на Евгени Иванов и Ивайло Стефанов. Българите дръпнаха в резултата и завършиха първата част - 25:20 за ЦСКА.

Волейболистите на Кан започнаха по-добре и втория гейм. Французите поведоха в резултата и успяха да стигнат до първото техническо прекъсване при 8:5 в своя полза. Българите така и не успяха да се съвземат и продължиха да изостават в резултата, като второто техническо бе при 16:10. До края на гейма домакините доминираха и спокойно спечелиха с 25:19.

ЦСКА бе по-добър в третия гейм и бързо дръпна в резултата - 8:5 при първото техническо прекъсване. Французите успяха да изравнят при 9:9, но до края гейма имаше само един отбор - този на ЦСКА. „Армейците” имаха леки колебания малко преди края на тази част, но се вдигнаха в най-важните моменти и успяха спечелят с 25:22.

Четвъртият гейм започна нелепо за българите и Кан успя да поведе с 4:0, а второто техническо прекъсване дойде при 16:10 за тях. Французите продължиха да доминират през тази част и затвориха гейма при 25:15. Така се стигна до тайбрек.

Петият сет вървеше точка за точка и първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за Кан. Французите продължиха да поддържат разликата, но „армейците” върнаха интригата - 14:14. За наше съжаление обаче домакините направиха две поредни точки и спечелиха мача.

В последния мач от група А ЦСКА приема Унтерхахинг в Самоков, на 12 януари. Дори и успех обаче няма да позволи на „червените” да изпреварят немския тим, или лидера Зенит Казан. Въпреки това шансовете за ЦСКА остават, да се класира напред като най-добър трети отбор. ЦСКА е с две победи и три загуби, докато Зенит и Унтерхахинг играят в момента.

КАН - ЦСКА 3:2 (20:25, 25:19, 22:25, 16:10, 16:14)