2. Волейбол
  3. Жана Тодорова: Имаме шансове да продължим в Шампионската лига

Жана Тодорова: Имаме шансове да продължим в Шампионската лига

В третия гейм съперничките ни се събудиха, а ние грешахме повече, обясни волейболистката

Волейболните шампионки от Марица загубиха драматично първия си мач с Енисей (Красноярск), който завърши късно снощи в Пловдив с резултат 2:3.

В отбора са убедени, че са направили всичко възможно и смятат, че имат шансове за успех при гостуването си.

„Мисля, че спазихме всички тактически указания в първите два гейма и ги надиграхме. Може би и заради публиката, която ни помогна, те бяха стреснати, но след това сякаш се събудиха и не ни позволиха да играем.

И ние направихме някои грешки, които са нормални – не може да не грешиш. След като загубихме третия гейм, малко ни падна духът и не се борихме така, както в началото.

Но, както се видя, днес ние играхме като равен с равен и мисля, че имаме шансове да продължим напред”, заяви волейболистката Жана Тодорова.

Реваншът в Русия е на 11 ноември (събота) от 12:00 ч. б.в., като шампионките на България задължително трябва да постигнат успех с 3:0 или 3:1, за да преминат в следващата фаза. При резултат 3:2 за маричанки пък ще се играе „златен гейм”, който ще определи победителките.

Загубилият напуска надпреварата и ще участва във втория по сила турнир - този за Купата на ЦЕВ, срещу Хемеенлина (Финландия) през декември.