2. Волейбол
  3. Жените на ЦСКА започнаха сезона с 3:0 над Спартак-96

Жените на ЦСКА започнаха сезона с 3:0 над Спартак-96

Волейболният отбор на ЦСКА - жени, започна новия сезон със страхотна победа с 3-0 над тима на Спартак-96 Плевен, съобщи БГНЕС.

Гостите от Плевен бяха равностойни на "армейките" само в част от първия гейм и като цяло не показаха по-добра игра от училищен отбор.

ЦСКА започна вихрено мача, повеждайки с 4:0, а на първа техническа пауза домакините се оттеглиха с преднина от 8:6. След това дойде и краткото пробуждане на Спартак.

Гостите успяха да поведат с 11:10 на ЦСКА и задържаха тази преднина за няколко точки, но това само ядоса "армейките", които затвориха гейма на 25:17.

Втората част бе още по-катастрофална за Спартак. Блокадата на волейболистките в червено работеше безотказно, а сервизът им бе много точно пласиран.

Този път ЦСКА започна с 6:1, а в един момент разликата достигна 19:9. В крайна сметка ЦСКА затвори гейма на 25:11, за да поведе с 2-0.

И третата част не бе по-различна - 25:12 за ЦСКА и победа с 3-0 гейма със смазващо предимство. В следващия кръг на първенството при жените ЦСКА, които са актуални шампионки на България, излизат срещу Локомотив София. Срещата е на 12 ноември от 17:30 часа.