2. Втора лига
  3. Банско срази Перун с 4:1 в контрола

Банско срази Перун с 4:1 в контрола

Банско срази Перун с 4:1 в контролна среща на стадион Свети Петър в град Банско. През целия двубой футболистите на домакините играеха с по-голям хъс за победа и по-разнообразни атаки.

Първи откриха резултата гостите. В 59-та минута от фаул от около 40 метра Иван Георгиев от Перун изненада влезлия в игра вратар Аршинков за 0:1. Това сякаш попари футболистите от Банско. Те натиснаха противника тотално и това даде своя положителен резултат. В 65-та минута Веско Стойков изравни за 1:1. Четири минути по-късно Александър Якимов се възползва от колективна грешка на гостите и покачи на 2:1. Останалите две попадения във вратата на Перун бяха отбелязани от дузпи - в 75-та минута от Веско Стойков и в 89-та минута от Райчо Раев. Главният съдия Ленко Витанов даде края на контролния мач при резултат 4:1 за отбора на Банско.

В този двубой и двамата наставници Красимир Манолов и Валентин Станков дадоха шанс на всички налични футболисти за игра. Като колеблива бе отчетено участието на дошлия в отбора на домакините Велик Ирмиев. На него ще му бъде даден нов шанс за игра в следващия контролен мач в четвъртък срещу Пирин Разлог в град Белица.