2. Втора лига
  3. Банско започна с победа в контролите

Банско започна с победа в контролите

На терена в комплекс Пири футболистите на Банско победиха Германея (Сапарева баня) с 4:0 в контролна среща. Като цяло срещата премина изцяло под диктовката на домакините. В 30-ата минута Крумов от гостите спъна устремилия се Веско Стойков в наказателното поле и главният съдия Ленко Витанов отсъди дузпа в полза на Банско. Ударът изпълни Веско Стойков, но вратарят на гостите отново бе на висота и изби коженото кълбо.

В 50-ата минута новакът Петър Колев бе изведен от Кьосов и сам срещу вратаря на гостите не сгреши за 1:0. В 55-ата минута Гълъбов реализира дузпа за 2:0, а в 70-ата минута при образцова атака на домакините, подета от Кьосов, последва центриране и другият новак в отбора на Банско Пейо Батинов покачи на 3:0. В 80-ата минута Гълъбов изведе Раев и последният направи безпомощен вратаря на Германея за 4:0.

След мача старши треньорът на ПФК Банско Красимир Манолов сподели: "Доволен съм и от играта, и от резултата на футболистите, на които гласувах доверие в този първи контролен мач от зимната подготовка на отбора. Давам почивка на момчетата до понеделник след обяд, когато ще бъде първото ни занимание за следващата седмица".