2. Втора лига
  3. Бдин (Видин) влезе в Западната "Б" група на мястото на Беласица

Бдин (Видин) влезе в Западната "Б" група на мястото на Беласица

Отборът на Бдин (Видин) ще заеме мястото на Беласица в първенство на Западната "Б" група. В мач бараж за попълване на бройката втория от Севрозападната "В" група Бдин победи втория от Югозападната "В" група Малеш (Микрево) с 2:0 в Ботевград. Видинчани се оттеглиха на почивката с гол аванс, дело на Борислав Борисов в 12-ата минута. Попадението дойде след перфектна контраатака, организирана от футболистите на Бдин (Видин)

Отборът на Бдин (Видин) ще заеме мястото на Беласица в първенство на Западната "Б" група. В мач бараж за попълване на бройката втория от Севрозападната "В" група Бдин победи втория от Югозападната "В" група Малеш (Микрево) с 2:0 в Ботевград. Видинчани се оттеглиха на почивката с гол аванс, дело на Борислав Борисов  в 12-ата минута. Попадението дойде след перфектна контраатака, организирана от футболистите на Бдин (Видин).

През второто полувреме отборът на Бдин покачи на 2:0, а Малеш намали за 1:2 в 93-ата минута чрез своя капитан Георги Жежев. За обрат обаче нямаше време и тимът от Микрево ще се стяга да започне участие отново в третия ни футболен ешелон и през тази година. Двубоят в Ботевград бе изгледан от президентът на Малеш Валентин Чиликов, който каза, че светът не свършва с тази загуба и неговият отбор ще опита по естествен път да се бори за промоция в "Б" група в предстоящото първенство.

Сред трибуните на стадион „Христо Ботев” в Ботевград бяха още и директорът на всички първенства и турнирни към БФС Антон Попов, секретарят на съдийската комисия Павел Павлов и още куп футболни хора. Мачът бе много коректен, а главният съдия Стефан Спасов от Перник отмени едно попадение на Малеш, което ръководството на тима не пожела да коментира.