Беласица победи Струмска слава с 2:0 на „Цар Самуил“

Домакините от Петрич запазиха шансовете си за оцеляване в групата

На стадион „Цар Самуил“ в Петрич в мач от 28 кръг за първенството на втора професионална лига се срещнаха отборите на „Беласица“ и „Струмска Слава“ Радомир.

Силно първо полувреме изиграха футболистите на „Беласица“ срещу отбора на „Струмска слава“ Радомир. В 4-та минута след центриране отдясно от корнер Андон Гущеров с глава изпрати топката в гредата зад стража на гостите Драгомир Петков и в добавката Мартин Русков не сгреши за 1:0. На два пъти по-късно Христо Петров и Андон Гущеров обстрелваха вратата на гостите, но не се стигна до отбелязване на нов гол. В 19-та минута бе извършена принудителна смяна в отбора на Беласица, като мястото на контузения Васил Божинов зае Димитър Иванов. В 22-ра минута след центриране отляво в наказателното поле на „Струмска слава“ Димитър Гогов извиси топката в наказателното им поле, но Андон Гущеров и Вальо Костов не успяха да отклонят кълбото.

В 27-ма минута при образцова контраатака на домакините топката бе насочена към Аксел Таонса, който напредна директно и със страхотен шут по диагонала изпрати топката в далечния ъгъл на вратаря Драгомир Петков за 2:0. В 45-та минута след атака по десния фланг, подета от Петър Кепов, последва остро центриране зад защитата на гостите и резервата Димитър Иванов отклони топката в мрежата за 3:0. Това попадение бе отменено след като страничния съдия Мартин Михайлов вдигна флаг за засада и главния арбитър Любомир Вушовски не го зачете.

След почивката по-дейният отбор на терена бе този на „Струмска слава“. Влизането в игра на Йордан Тодоров и Антонио Ласков промени облика на противниковия тим. Гостите търсеха начин за промяна на резултата, като заиграха преса в половината на домакините. На няколко пъти Евгени Илиев , Цветомир Вачев и Йордан Тодоров обстрелваха директно вратата на „Беласица“, но не бяха точни. В отбора на „Беласица“ се шанс за игра на футболистите от резервната скамейка. До края на срещата натискът на гостите продължи, но до промяна на резултата не се стигна.

Вили Вуцов: Бой със сопи и тояги за този с нарядите