2. Втора лига
  3. Берое смачка Марица и върви уверено към "А" група

Берое смачка Марица и върви уверено към "А" група

Берое победи с убедителното 4:0 Марица (Пловдив) в мач от XXIV кръг на източната "Б" група. И четирите гола за футболистите на Илиан Илиев бяха отбелязани през първата част. На два пъти точни бяха съответно Дончо Атанасов (в 3-ата и 40-ата минута) и Ивайло Паргов (в 21-ата и 38-ата минута). Едва около 500 зрители изгледаха срещата в съботния следобед, а през целия мач Берое бе едноличен господар на терена.

"Зелените" влязоха в мача с "гол от съблекалнята" след като още в 3-ата минута Дончо Атанасов получи едно центриране от дясно от Петър Димитров, при което Паргов пропусна топката и с шут от малък удар се разписа за 1:0 в полза на домакините.

В 7-ата минута Владимир Байрев от Марица стреля от пряк свободен удар от 27 метра, но топката попадна право в ръцете на Белчев. Няколко минути по-късно след центиране от ляво на Дончо Атанасов Ивайло Паргов стреля с глава от 5-6 метра, но топката мина на сантиметри от левия стълб.

В 16-ата минута Димитър Байрев шутира от пряк свободен удар от 24 метра в горния десен ъгъл, но Белчев се намеси отлично и изби. Четири минути по-кусно Атанас Атанасов центрира от ляво. Ивайло Паргов стреля с глава от 7 метра, но кълбото премина на педя над вратата.

В 21-ата минута падна и второто попадение за беройци. След прекрасно центриране от корнер на Слави Жеков Ивайло Паргов се оказа най-съобразителен, надскочи всички и с глава вкара кълбото в мрежата за 2:0.

Гостите не се предадоха и в 23-ата минута от 30-ина метра Димитър Димитров стреля, но ударът му бе слаб и неточен и топката мина на 2 метра от левия стълб.

В 25-ата минута Атанас Атанасов стреля силно от 29 метра, но кълбото мина на 1 метър от вратата и излезе в аут. Последваха по-слаби откъм положения минути, в които Берое изцяло владееше инициативата.

Третото попадение за Берое отбеляза Ивайло Паргов в 38-ата минута. Петър Димитров центира добре и изведе опитният нападател на празна врата. За таранът не остана нищо друго освен да направи резултата класически.

Последният гол за Берое в мача дойде в 40-ата минута. Дончо Атанасов се разпписа след като проби по лявото крило, надбяга прекия си пазач и стреля диагонално, за да оплете кълбото в мрежата зад младия вратар на Марица.

В 44-ата минута Костадин Видолов чукна леко топката към Атанас Атанасов от фаул. Левият бранител стреля силно, но след рикошет кълбото излезе в корнер.

След почивката статуквото не се промени. Едноличен господар на терена бе отбора на Берое, като гостите още по-рядко достигаха до атаки в половината на "зелените". В 53-ата минута при добро извеждащо подаване на Ивайло Паргов към Петър Димитров последният копна топката, но бранител на Марица изчисти в корнер. След изпълнението Паргов засече с глава, но кълбото премина на 20 см над вратата.

В 58-ата минута Атанас Атанасов стреля силно от 28 метра, но топката излезе в аут. В 72-ата минута Петър Костадинов стреля от 26 метра на педя над вратата. В 78-ата минута Слави Жеков центрира от дясно. Захари Димитров стреля с глава, но топката се чукна в горната греда и излезе в аут.

В 84-ата минута Цветан Йотов стреля от 30 метра от пряк свободен удар, но топката мина на 1 метър от левия стълб на пазената от Белчев врата.

В 86-ата минута Здравко Илиев стреля от воле от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. Минута по-късно Слави Жеков стреля от 32 метра, но топката попадна право в ръцете на Грабчев. Две минути по-късно при нов удар на Слави Жеков от границата на наказателното поле Грабчев отново лови.

В самия край на мача Емил Стоев подмина сигнал на рефера, остана сам срещу Белчев и вкара топката. Попадението обаче бе отменено, тъй като съдията бе дал сигнал за нарушение доста преди топката да влезе в мрежата.