Черноморец (Бс) стартира с класика срещу Левски (Карлово)

Отборът не се затрудни срещу "сините" от възрожденския град

Черноморец (Бургас) започна успешно новата 2023 година и стартира подновяването на шампионата с категорична победа от 3:0 над Левски (Карлово).

Срещата бе от 20-ия кръг на Югоизточната Трета лига, а в състава на бургазлии имаше много промени в сравнение с този от изминалия полусезон.

Отборът показа добър футбол и заслужено зарадва своите фенове, които бяха дошли да подкрепят отбора в Долно Езерово.

"Акулите" са 3-и след този мач с актив от 41 точки и са на 6 точки от лидера Несебър, който днес също не сгреши.

Още в 9-ата минута Миро Манев откри резултата, след като се възползва от добър пробив и центриране на Венци Гюзелев - друго ново попълнение, и с крак от близка дистанция реализира.

В 76-ата минута след разбъркване в наказателното поле Мантаров успя да ритне топката във вратата и да "убие" всякаква интрига в мача. По този начин Черноморец вече имаше аванс от 2:0 в резултата.

За крайното 3:0 точен бе Венци Гюзелев, който с удар извън пеналта в 88-ата минута оформи класиката.

"Доволен съм като за първи мач. Вкарахме три гола, можехме да вкараме и още, като същевременно не позволихме на противника изобщо да ни затрудни. Виждам хубави неща и искам да похваля момчетата", коментира след срещата треньорът на бургазлии Веселин Великов.