2. Втора лига
  3. Етър разби Чавдар (Етрополе) и излезе втори

Етър разби Чавдар (Етрополе) и излезе втори

В невероятен мач „Етър” взе трета поредна победа при новия треньор Кефалов, без изобщо да допусне гол в мрежата си. „Виолетовите” разбиха с 3:0 „Чавдар” (Етрополе) и го изместиха от второто място в класирането.

Близо 5000 души изпълниха трибуните на стадион „Ивайло” и дълго след края на мача аплодираха „болярите”. „Етър” спечели с активна игра и раздаване от първата до последната минута. В 10-ата минута Кънев видя излезлия напред вратар и го прехвърли, но топката падна до гредата. Първият гол дойде в 16-ата минута, когато Гайдаров изведе Генов, той напредна и стреля, а вратарят изби. Аврионов довкара отскочилата в краката му топка – 1:0. Две минути по-късно след корнер удар на капитана Ванков с глава бе избит от голлинията.
Гостите от Етрополе също играха много открито и допринесоха за хубавия футбол, но бяха отчаяни от блестящите намеси на вратаря Венци Димитров. В 37-ата минута Тихомир Кънев навлезе в пеналта и бе съборен, а отсъдената дузпа бе превърната от Мариян Генов в 2:0. Хубавите разигравания продължиха и след почивката, като Йордан Петров и Мариян Генов бяха извеждани сами срещу вратаря, но пропуснаха. Етърци играеха изцяло за публиката и за свое удоволствие. В 71-ата минута Румен Лапантов напредна и прецизно изведе Кънев, който с кинжален удар вкара за 3:0. До края можеше да паднат и още голове след нови удари на Петров и Генов.
Етър”: Димитров, Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Трифонов, Лапантов, Петров (78 Харлов), Генов (88 Христов), Кънев, Аврионов (85 Кушев)

Чавдар”: Яначков, Пашов, Стоев, Мутафчийски, Киров, Вълчанов, Чочев (72 Почански), Русков, Тончев, Краев, Николов

Емануел Луканов: Това е страхотна победа на Фратрия

"Бяхме на висота и през двете полувремена"

ОБЗОР: Пирин (Благоевград) с аванс от 2 точки на върха във Втора лига