2. Втора лига
  3. Етър с четвърти мач без допуснат гол, направи 0:0 в Берковица

Етър с четвърти мач без допуснат гол, направи 0:0 в Берковица

„Етър” завърши наравно 0:0 като гост на „Ком-Миньор” в Берковица, като направи четвърти мач без допуснат гол след идването на новия треньор Велин Кефалов и успя да запази второто място във временното класиране

„Етър” завърши наравно 0:0 като гост на „Ком-Миньор” в Берковица, като направи четвърти мач без допуснат гол след идването на новия треньор Велин Кефалов и успя да запази второто място във временното класиране. В здрав мач великотърновци, които бяха бурно подкрепяни от агитка от около 50 човека, можеха да открият още в средата на първата част, когато чист гол пропусна Аврионов, а до края на мача създадоха още три положения срещу само едно чисто на домакините. В крайна сметка и двата тима не успяха да отбележат гол, пише сайтът на Етър.

„Стана равностоен мач на много лош терен. Много сблъсъци и единоборства, накъсана игра. Отговорихме на домакините от „Ком-Миньор” с твърда и мъжка игра, всички се раздадоха до край.

Ако Аврионов бе вкарал от чисто положение в 25-ата минута, мачът можеше да се развие по друг начин. Резултатът е добър за отбора в стратегически план. Положителното е , че в четвърти мач продължаваме без допуснат гол, което дава самочувствие на момчетата”, заяви прокуристът на клуба Стефан Атанасов.

Доволен от играта остана и изпълнителният директор Димитър Манолов. „Домакините играха много грубо. На тази груба игра момчетата не се предадоха и тръгнаха да мачкат съперника. Имаше тежки единобоства, имаше борбеност. Доволен съм от раздаването и характера на всеки един от тях. Животът не се състои само от победи, а е преди всичко борба. Този мач постигна голямата цел – на чужд терен да играят мъжки и без да се предават“, заяви Димитър Манолов.

Емануел Луканов: Това е страхотна победа на Фратрия

"Бяхме на висота и през двете полувремена"

ОБЗОР: Пирин (Благоевград) с аванс от 2 точки на върха във Втора лига