2. Втора лига
  3. Литекс не можа да преодолее Малеш в последния си мач от подготовката в България (снимки)

Двата отбора завършиха наравно 0:0, "оранжевите" с куп пропуски

Отборите на Литекс и Малеш (Микрево) завършиха контролната си среща, играна в град Сандански при нулево равенство. В двубоя не липсваха чисти положения, но никой от двата тима не съумя да оползотвори головите си възможности. С днешния хикс Литекс приключи лагера си в Сандански и ще проведе следващия етап от подготовката си в Турция.

Двубоят започна с атака на Литекс и още във втората минута Венков отправи силен удар към вратата на Малеш. Той открадна една топка от защитата на Малеш, но ударът му бе блокиран от стража на микревци Василев.

Две минути по-късно Стоянов от Малеш бе добре изведен сам срещу Винисиус, но пасът му дойде твърде дълъг и той не можа да играе с топката. В 6-та минута Страхил Попов центрира добре към капитана на ловчанлии Христо Янев, който отправи прекалено слаб удар с глава.

Литекс продължи да атакува и Дока пробва удар от границата на наказателното поле в 7-та минута, но Василев се намеси добре и спаси. В следващата минута Колушев изпусна добре положение за Малеш, стреляйки покрай дясната греда на Винисиус.

В следващите минути „оранжевите” продължиха да атакуват и удари на Ненем, Дока и Янев не сполучиха срещу концентрирания страж на Микрево. В 28-та минута Джерманович бе добре изведен от Дока, но ударът му бе в тялото на Василев.

Няколко минути по-късно и Малеш показа зъби, като Саватов изскочи на чиста позиция, но не можа да отправи голов удар. В 37-та минута ловчанлии замалко да поведат след коварен удар на Страхил Попов, който рикошира в тялото на бранител на Микрево. Все пак топката излезе в корнер. В 41-та минута Дока направи добър рейд между играчите на противника и подаде към Джерманович, който обаче не успя да нанесе точен удар.

Втората част беше предимно запълнена от смените на двата отбора, като наставникът на Литекс Любослав Пенев отново замени целия начален състав, с изключение само на един футболист. В миналата контрола това бе Диуф, но в този мач на терена цял двубой остана само Берберович.

По-интересните ситуации дойдоха към края на полувремето, като изключим два удара на Диуф в 52-та и 53-та минута, които минаха покрай вратата на Василев. С пропуски се отличиха още и резервите Цветанов и Занев, както и Ангел Здравчев.

Пет минути преди края на срещата Малеш замалко да вкара изненадващ гол чрез Симеонов, който от чиста позиция не можа да преодолее Голубович. В 89-та минута Том направи фрапиращ пропуск и не можа да осигури победата на своя тим, изпращайки топката в аут от вратарското поле. Така срещата приключи при резултат 0:0, а Литекс ще проведе втората част от зимната си подготовка на територията на Турция.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч