2. Втора лига
  3. Любимец показа на Светкавица как го правят в "Б" група

Любимец показа на Светкавица как го правят в "Б" група

"Мълниите" бяха победени с убедителното 1:5

Лидерът в Източната "Б" група Любимец победи тима на Светкавица (Търговище) с 5:1 в 1/2-финален мач от турнира в град Сандански. Елитният тим на "мълниите" бе тотално надигран от по-нискоразредния отбор и загуби с разгромен резултат и разлика от 4 гола.

През първата част Любимец вкара две бързи попадения в последните минути. Първо Николай Павлов откри за 1:0, а в 44-та минута направи 2:0 с глава.

В 68-та минута Румен Стоянов намали резултата на 1:2 в полза на състава от Б група, но в последните 10 минути от срещата Любимец категорично надигра съперника си, вкарвайки три гола.

В 80-та минута Минев вкара за 3:1 от дузпа, а Чипчев добави две попадения за крайното 5:1

В четвъртък от 12.30 часа за Светкавица среща Ботев (Враца) в мач за разпределението на 3 и 4-о място в турнира, а от 14.30 е финалът Локомотив (Пловдив) – Любимец.

Любимец: Стойчев, М.Иванов, Минев, Близнаков, Павлов, Огнянов, Величков, Юсеинов, Минчев, Петков и Стоянов. След почивката Стамен Белчев пусна в игра Дебърлиев, Апостолов, Чипчев, Ибрахим, Кантарков, Ем.Иванов, Алексиев, Тевия, Лозев, Князев и Ив.Иванов.

Светкавица: Тодоров, Дамянов, Стоянов, Станчев, Шоколаров, Кънев, Иванов, Костадинов, Менди, Мохамед, Цветков. След почивката старши треньорът Донев пусна в игра Георгиев, Венков, Илиев, Генов, Вълев, Недялков, Стамболийски и Дамянов.

Гл.съдия: Иван Бабанов.