2. Втора лига
  3. Малеш (Микрево) спечели първа точка в професионалния футбол

Малеш (Микрево) спечели първа точка в професионалния футбол

Малеш (Микрево) спечели първата си точка в професионалния футбол още на старта на първенството в Западната „Б” група завършвайки 1:1 у дома срещу Септември (Симитли), предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Двубоят премина при перфектна организация от страна на домакините, които бяха мобилизирали полицията, както и служители от общинската охранителна фирма, които не допуснаха никакви инциденти по време и след мача.

От ръководството на Малеш се похвалиха, че са продали 1 200 билета за първия си мач в „Б”, като 250 от тях на гостуващия тим от Симитли.

Малеш излезе напред в резултата в 37-ата минута, когато Георги Жежев изпълни перфектно пряк свободен удар за нарушение срещу Светльо Сакаджийски. До почивката Георги Самокишев бе близо до отбелязване на изравнително попадение, но ударът му срещна напречната греда зад Васко Василев.

В 48-ата минута защитата на Малеш проспа захождане на Ивайло Лазаров и с удобния си десен крак той прати топката в мрежата за -1:1.

В 60-ата минута Цветан Николов прехвърли вратаря на домакините, но и неговата врата. Най-ефектното положение в мача създадоха футболистите на Малеш в 78-ата минута. Тогава Боби Стоянов ценрира към Юлиян Колушев и той със странична ножица от 12-13 метра прати топката покрай гредата на вратата пазена от Иван Църваришки.

Четири минути по-късно Светльо Сакаджийски пропиля най-чистото положение за Малеш, след като стреля право в ръцете на Църваришки озовал се очи в очи с него.

Така до нов гол не се стигна и двата отбора си поделиха точката от мача. Малеш (Микрево) – Септември (Симитли) 1:1.
ОБЗОР: Пирин (Благоевград) с аванс от 2 точки на върха във Втора лига