Марек започна уверено сезона с 2:0 над Черноморец (ВИДЕО)

Бургазлии останаха с празни ръце при завръщането си във Втора лига

Марек Дупница победи с 2:0 Черноморец Бургас като гост. Срещата между бургазлиите и дупничани закри първия кръг от Втора лига.В 24-ата минута Чаворски излезе на стрелкова позиция при една бърза атака на "акулите", но ударът му бе блокиран на метри пред голлинията.

Три минути по-късно Марек нанесе своя удар. Любомиров изведе Каймакански сам срещу Димитър Тодоров и номер 44 от дупнишкия състав откри с отмерен завършващ удар - 0:1.Добавеното време на първото полувреме донесе нови главоболия на Черноморец. Милен Иванов бе фаулиран на границата на наказателното поле, а от отсъдения пряк свободен удар Даниел Гогов направи 0:2 с удар във вратарския ъгъл.

В средата на частта темпото се успокои и двата тима не поглеждаха сериозно към противниковите врати. В следващия кръг Марек приема Монтана, докато Черноморец отново ще играе в Бургас срещу друг новак – Бдин Видин.