2. Втора лига
  3. Миньор разби Сливнишки герой с 4:0 в контрола

Миньор разби Сливнишки герой с 4:0 в контрола

Отборът на Миньор (Перник) записа категорична победа над Сливнишки герой с 4:0 в контролна среща, която се игра на стадиона на мира в Перник.

И двамата старши треньори изпробваха много футболисти, като този на домакините Стойчо Стоев заложи на дошлите на проби играчи и двама от тях му се отблагодариха с попадения.

Срещата започна добре за гостите, които първи имаха шанс да открият резултата.

В четвъртата минута имаше съмнителна ситуация за дузпа в полза на Сливнишки герой за нарушение в наказателното поле срещу Цветомир Генов. 11-метров наказателен удар обаче не беше отсъден.

В 20 минута Борислав Павлов, от гостите, получи добър пас в наказателното поле и стреля с глава, но ударът му излезе в аут.

Осем минути по-късно дойде и най-чистото положение за гостите от Сливница. Фарит проби и стреля, но нацели гредата.

В 32- та Миньор поведе в резултата, след като Илиан Илиев отлично изведе непокрития Йорданов и той отбеляза за 1:0.

Минута преди края на първото полувреме домакините нанесоха своя удар, удвоявайки преднината си. След центриране от ляво, топката се озова в Сталев, който с много красив шут от странична ножица вкара за 2:0.

През вторите 45 минути старши треньорите извършиха много смени, като играта се накъса.

Миньор направи класически резултата в 80 минута. Илиан Илиев изведе Павлов и той с плътен шут прати топката зад вратата на Велчев.

В ответната атака съдията отсъди дузпа в полза на гостите, която беше пропусната от Деян Петров.

Крайното 4:0 оформи друг играч на проби Даниел Шмедин, който от малък ъгъл порази вратаря Велчев.

Стартови състави :

Миньор (Перник):  Славчев, 2. Сесто, 14. Петков, Петкович, 5. Хаджиев, 28. Сталев, 39. Фарит, 19. Сабри, 8. Йорданов, 13. Стоянов, 11. Илиев

Сливнишки герой: 1. Велчев, 2. Демиров, 3. Павлов, 4. Колев, 5. Генов, 6. Иванов, 7. Николов, 8. Куртелов, 9. Хаджиев, 10. Йорданов, 11. Живкович