2. Втора лига
  3. Миньор удари Септември (Симитли) за втори път през зимата

Миньор удари Септември (Симитли) за втори път през зимата

Попаденията за гостите от Перник вкараха Петър Петров в 15-ата и юношата Марио Димитров в 85-ата минута

Миньор (Перник) победи с 2:0 Септември (Симитли) в контролна среща, предаде кореспондентът на Novsport.com. Двубоят се игра на градския стадион в Симитли. Това е втора проверка между двата тима през тази година. В края на януари Миньор победи със същия резултат втородивизионния тим от Симитли на стадион „Металург” в Перник.

Попаденията за гостите от Перник вкараха Петър Петров в 15-ата и юношата Марио Димитров в 85-ата минута. За "чуковете" участие взеха двама сърби и един черногорец, пристигнали на проби.

Иначе Септември (Симитли) стоеше стабилно, но липсата на основните футболисти – Анатоли Лулейски и Андон Гущеров, които са контузени, си пролича.

Антонио Михайлов, Велизар Попвасилев и Фидел Куаме изпуснаха поне 5 чисти голови положения за домакините.

В герой за гостите от Перник се  превърна вратарят Боян Пейков, който спаси всички възможни удари по посока своята врата.

„На моменти стояхме по-добре на терена от Миньор, но не успяхме да се възползваме от създадените положения, а те не бяха никак малко. Усети се липсата на двама основни футболисти като Лулейски и Гущеров. Смятам, че ще изглеждаме по-добре, след като отшумят травмите им”, коментира треньорът на Септември (Симитли) Спас Стоименов.

Следващата контрола на Септември (Симитли) е в четвъртък отново от 14.00 часа срещу третодивизионния Струмска слава (Радомир).