2. Втора лига
  3. Монтана би грузинци в последната си контрола

Монтана би грузинци в последната си контрола

Възпитаниците на Николай Митов спечелиха с 4:1 срещу Байя (Зугдиди)

Монтана завърши с победа втория си зимен лагер в Анталия. В последния си мач на турска земя монтанци разгромиха с 4:1 елитния грузински Байя (Зугдиди). Проверката с 12-ия в есенното класиране на Висша лига на Грузия бе уредена в последния момет, след като носителят на Купата на Армения Пюник (Еренан) се отказа.

Благой Наков и Цветелин Тонев нправиха по две асистенции, като Наков вкара и един от головете.

Резултатът откри в петата минута Янко Ангелов, след като засече с глава центриране от фаул на Наков. Пет минути след почивката отборът на Байя (Зугдиди) изравни. В 62-рата минута Монтана отново поведе. Тогава след една бърза контраатака Наков изведе Ерик Почански в удобна позиция и младежкият национал не сгреши. Пет минути по-късно Цветелин Тонев центрира отдясно и Петър Лазаров вкара красив гол от воле.

Отново Тонев бе в основата на последното попадение на монтанци. В 74-тата минута юношата на Левски намери непокрит в пеналта Благой Наков и той оформи крайния резултат.

Старши треньорът на Монтана Николай Митов бе дал почивка на вратаря Христо Иванов, защитникът Раиф Мурадов, полузащитникът Йордан Тодоров и нападателят Венци Иванов. Днес отборът се завръща у дома.

Монтана:
 Ивайло Василев, Георги Мечечиев, Николай Николов, Тодор Гочев, Деян Молдованов, Богомил Дяков, Янко Ангелов, Петър Лазаров, Ерик Почански, Цветелин Тонев, Благой Наков (Стоян Васев, Кристиян Митов, Владимир Байрев, Мартин Василев, Кристиян Здравков, Антон Костадинов, Красимир Илиев, Александър Киров, Владимир Мичев, Ивелино Иванов). Треньор: Николай Митов.

Янко Ангелов, Ерик Почански, Петър Лазаров, Благой Наков
Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч