2. Втора лига
  3. Монтана надви Кариана с 4:2 в атрактивна проверка

Монтана надви Кариана с 4:2 в атрактивна проверка

Сергей Георгиев, Станислав Генчев, Атанас Илиев и Матей Поплатник се разписаха за елитния клуб

Монтана победи с 4:2 третодивизионния Кариана (Ерден) в контролна среща играна на стадиона на новака в Северозападната „В” група.

Домакините откриха резултата още при първата си атака, това стана в 3-та минута, разписа с глава се Румен Рангелов след асистенция на Георги Цеков. След половин час игра Иван Минчев намери непокрит Сергей Георгиев, който не остави никакъв шанс на вратаря Петър Петров. В 36-та мин. Здравко Лазаров-Електричката центрира от корнер и Станислав Генчев изведе монтанци напред в резултата, след като се оказа най-съобразителен при мелето пред вратата на домакините.

3:1 направи Атанас Илиев в 50-та минута след центриране на Владимир Мичев. Футболистите на Кариана намалиха в 83-та минута след бърза контраатака, тръгнала от играещия треньор Георги Владимиров, продължена с прецизно центриране на Георги Цеков и завършена с точен удар с глава на Александър Димитров.

Крайният резултат оформи три минути по-късно Матей Поплатник. Словенският нападател на Монтана се разписа също с глава след центриране на Любомир Генчев.

Състави:

Кариана: Петров, Валентинов, Д. Димитров, Р. Георгиев, Кр. Георгиев, Цеков, Евг. Иванов-кап., Рангелов, Ефремов, Ненов, Николов (Л. Георгиев, Кунчев, Ив. Иванов, Ал. Димитров, Владимиров, Цв. Георгиев).

Монтана: Христо Иванов-кап., Георги Пашов, Иван Михов, Христофор Хубчев, Асен Георгиев, Станислав Генчев, Сергей Георгиев, Янко Ангелов, Атанас Илиев, Иван Минчев, Здравко Лазаров (Ивайло Василев, Йордан Тодоров, Християн Попов, Георги Ангелов, Йордан Георгиев, Владимир Мичев, Алби Дости, Любомир Генчев, Матей Поплатник).

Главен съдия: Спасимир Найденов

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч