2. Втора лига
  3. Нафтекс с купа след 3:0 над Свиленград

Нафтекс с купа след 3:0 над Свиленград

Отборът на Нафтекс победи с класическото 3:0 Свиленград в мач от 30-ия кръг на Източната „Б” група. След края на срещата делегата Валентин Божков връчи специална купа на футболистите на Диян Петков за второто място в крайното класиране на шампионата. Следващата сряда „шейховете” се изправят срещу Спортист (Своге) в баража за влизане в „А” група.

Попаденията за победата над Свиленград отбелязаха Деян Христов, Христо Лемперов и Петър Колев. След нулевото равенство през първите 45 минути наставникът на Нафтекс пусна в игра топреализаторът на Източната „Б” група, който успя да открие резултата в 63-ата минута на двубоя, възползвайки се от асистенция на Жулиен Парушев. По този начин Христов завърши сезона с 25 гола в 28 мача.

Второто попадение в срещата падна в 83-ата минута след диагонален шут на Лемперов, който прехвърли вратаря на домакините. Само 3 минути по-късно Колев, който също се появи в игра през втората част, направи резултата класически след удар от наказателното поле.

Нафтекс завърши сезона с актив от 61 точки, с 5 по-малко от лидера Берое (Стара Загора). След 28 изиграни мача „шейховете” имат 18 победи, 7 равенства и 3 загуби.

Следващата сряда от 17,00 часа в Ловеч отборът на Диян Петков излиза срещу втория в Западната „Б” група Спортист (Своге) в спор за завръщане в елита на българския футбол.
Ще успее ли Добруджа на негостоприемния "Бончук"