2. Втора лига
  3. Нафтекс завърши наравно с Поморие в последната си контрола

Нафтекс завърши наравно с Поморие в последната си контрола

Отборът на Нафтекс завърши при нулево равенство с лидера в Югоизточната „В” група Поморие в последна контрола от зимната си подготовка.

Футболистите на Диян Петков имаха няколко възможности да открият резултата още в самото начало на срещата, но пропуски направиха Деян Христов и Петър Колев. Голмайсторът на „шейховете” Христов изтърва и най-чистото положение през първата част. Той бе намерен непокрит в наказателното поле, но ударът му с левия крак бе спасен от вратаря на домакините.

Играчите на старши треньора Атанас Димов също имаха своите възможности да се разпишат чрез Георги Петков и Христо Спасов. Преотстъпеният от Нафтекс нападател Спасов бе най-близо до гол за отбора на домакините, но не успя да преодолее Янко Георгиев.

Още в самото начало на втората част влезлият след почивката нападател Стефан Тошков се пребори за една топка в наказателното поле, но в последния момент ударът му бе избит от бранител на Поморие. До края на мача отново Христов бе крачка от попадение, но защитниците на домакините и този път се справиха с опасната ситуация и попречиха на тарана да донесе победата на „зелените”.

С този двубой Нафтекс завърши серията от контролни срещи по време на зимната си подготовка. Активът на възпитаниците на Диян Петков е шест победи, три равенства и една загуба при голова разлика 13:4.