2. Втора лига
  3. ОФК Пирин с нова победа в контролните срещи

ОФК Пирин с нова победа в контролните срещи

Футболистите на ОФК Пирин Благоевград успяха да победят разложките си съименници с 3:1, след като губеха на полувремето и постигнаха пълен обрат през вторите 45 минути. В един здрав и мъжки мач, пиринци показаха характер и излязоха крайни победители.

Срещата започна лошо за благоревградчани, които още във втората минута допуснах грешка в отбрана, довела до контраатака за Пирин Разлог, а Варсанов се озова сам срещу Костов и не сгреши за 1:0. Десетина минути по-късно отново Пирин от малкия град можеше да отбележи, ако Лефтеров бе точен при удар глава, след добро центриране. В средата на полувремето и Газиев пропусна за Разлог, след като стреля добре от пряксвободен удар, но без краен успех. През по-слабите за ОФК Пирин първи 45 минути се стигна само до няколко по-опасни статични положения около вратата на съперника, но без чисти голови възможности.

Ситуацията на терена се промени коренно през второто полувреме, като още в началните му минути орлетата наложиха преса и атаките се редуваха през няколко минути. Първо Чепилов опита красива ножица в 47-та минута, а само няколко по-късно Коцев засече опасно центриране, но прати кълбото над гредата. Десет минути по-късно последва хубав удар на Витанов, но стражът на Пирин Разлог спаси. В 68-та минута резултатът вече бе изравнен, след хубава многоходова атака, завършена по перфектен начин от Златинов. Четири минути по-късно орлетата вече водеха в резултата, след като Златинов навърза двама защитници и вратаря, и сервира топката на Тасев, който от близо не сгреши за 2:1. В 80-та минута Коцев сложи точка на спора, след хубав удар от границата на наказателното поле, фиксирайки крайното 3:1.

В събота Пирин ще срещне Септември Симитли, като все още не е изяснен теренът и мястото на провеждане на срещата.

Състав на Пирин Блг. днес: Костов, Пидев, Сотев, Чорбаджийски, Сандев, Костадинов, Станоев, Попев, Тончев, Благов и Хаджииванов.
След почивката зелените играха с: Ганев, Башлиев, Тунтев, Николов, Попев, Витанов, Войнов, Златинов, Тасев, Коцев и Чепилов.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч