2. Втора лига
  3. ОФК Пирин загуби за първи път през сезона в скандален мач

ОФК Пирин загуби за първи път през сезона в скандален мач

"Орлетата" подадоха жалба срещу съдията Волен Чинков за отсъжданията му при загубата с 1:2 2 Сливница

Футболистите на ОФК Пирин допуснаха първа официална загуба за сезона, след като днес не успяха да победят в нелек мач негостоприемния Сливнишки Герой. От пресслужбата на "орлетата" пишат, че безобразно съдийството през второто полувреме е помогнало на домакините, като от щаба Пирин вече са пуснали и жалба срещу главния рефер Волен Чинков и асистентите му.

Пиринци овладяха инициативата през първото полувреме, но успяха да поведат в резултата едва в края му, като за пореден път точен бе Владислав Златинов в 41-та минута. Преди това сериозни пропуски направиха Драги Коцев и отново деветката на Пирин.

През второто полувреме мач в Сливница почти не се игра. След пет минути игра домакините успяха да върнат едно попадение чрез Хаджиев, като сериозни претенции за нарушение в атака имаше от страна на Георги Георгиев.

Няколко минути по-късно пък безумно решение на страничния рефер спря голово положение на Димитър Благов, пишат благоевградчани. В 60-та минута Чинков е пропуснал да отсъди категорична дузпа за спъване на Коцев, а вместо това дава жълт картон на нападателя за симулация, като още няколко негови съотборника бяха декорирани заради бурните си протести.

Малко след това голова атака на Илиев от Пирин бе спряна отново с несъществуваща засада. Безобразните съдийски решения продължиха и четвърт час преди края на мача домакините поведоха в резултата с изключително спорно попадение отново на Хаджиев и заблуда на страничния рефер, че топката е преминала голлинията, пишат "орлетата".

Последваха отново сериозни протести и нови декорирани в жълто състезатели на гостите. До края на мача домакините накъсаха играта и не позволиха на благоевградчани да изравнят резултата, въпреки 6-те минути добавено време.

Състав на Пирин:
Бахтарлиев, Спириев, Бачев, Георгиев, Сандев, Попев, Илиев, Благов, Хаджииванов, Златинов и Коцев. След почивката се появиха още Тасев, Гущеров и Стойков
Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч