2. Втора лига
  3. Пирин (Банско) победи с 2:0 Академик (Сф) в отложен мач

Пирин (Банско) победи с 2:0 Академик (Сф) в отложен мач

Пирин (Банско) записа първа победа от началото на пролетния дял от шампионата в Западната "Б" група и по този начин намали на 4 точки преднината на лидера Монтана. В отложен мач от 18-ия кръг на втория ешелон домакините от Банско победиха с 2:0 тима на Академик (Сф) пред около 700 зрители на стадион "Свети Петър".

През първото полувреме точен за Пирин (Банско) бе Девид Гълъбов, който засече с глава центриране на Марио Близнаков и прати неспасяемо топката в левия ъгъл на вратаря на гостите. Второто попадение падна в 70-ата минута на мача, а в основата отново бе опитният нападател Марио Близнаков. Тогава след едно негово центриране топката попадна в крака на Антон Мангурев, който отблизо не сбърка за 2:0. Този резултат вкрайна сметка се оказа и краен.

Така възпитаниците на треньора Борис Николов ще замиант с повишено самочувствие за предстоящия мач от 19-ия кръг на шампионата в Самоков срещу местния Рислки спортист. В момента Пирин (Банско) заема второ място с актив от 40 точки, докато водач продължава да бъде отбора на Монтана с 44 точки.