2. Втора лига
  3. Пирин (Благоевград) започна с реми срещу Пирин (Разлог) в контролите

Пирин (Благоевград) започна с реми срещу Пирин (Разлог) в контролите

С равенство като гост на третодивизионния Пирин (Разлог) започна серията от мачове, които са част от подготвителния период за Пирин (Благоевград).

Пред около стотина зрители в Разлог двата отбора не успяха да се победят, след като Тодор Пандев откри за гостите в 4-та минута, а Веско Стойков изравни в 65-та. През първото полувреме старши треньорът на "орлетата" Костадин Ангелов вкара в игра всички футболисти дошли на проби.

Благоевградчани започнаха в състав: Владислав Митев, Мирослав Ризов, Градевски, Михов, Петров, Карамфилов, Араухо, Симеон Георгиев, Тони Костадинов, Благой Пасков и Методи Костов. Преди и след почивката се появиха останалите: Филип Димитров, Якимов, Коемджиев, Иванов, Карачанаков, Дилян Димитров, Бенгюзов, Митревски, Кацимерски, Кирилов, Стойков, Орачев.

Първото полувреме бе много силно за домакините, които изпуснаха няколко чисти положения. Голът за Пирин (Разлог) падна още в 4-та минута когато Пандев бе оставен непокрит пред наказателното поле и разстреля вратаря Митев. В средата на полувремето Иван Михов фаулира откъсващ се сам срещу вратаря футболист на домакините и получи директен червен картон, а при удара от фаул Асен Георгиев удари греда. Второто полувреме Пирин от Благоевград пое инициативата, като в предни позиции действаха активно Стойков, Карачанаков и Димитров.

В 65 минута Стойков изскочи добре зад гърба на защитниците и изравни резултата. Преди това, в рамките на 5 минути, "орлетата" не успяха да оползотворят 3 прекрасни атаки. Утре ще втората контрола за зелените, които ще домакинстват на стадион "Христо Ботев" на пловдивското "Локо". Мачът е от 14:30 и ще се играе с благотворителна цел.

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч