2. Втора лига
  3. Пирин (ГД) победи с 5:2 Пирин (Разлог) в контрола

Пирин (ГД) победи с 5:2 Пирин (Разлог) в контрола

Пирин (ГД) победи с 5:2 съименниците си от третодивизионния Пирин (Разлог) в контролна среща, играна на стадиона в Садово, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Домакините откриха резултата в 5-ата минута чрез своя капитан Румен Лапантов, който вкара избита топка от границата на наказателното поле. Пет минути по-късно гостите от Разлог стигнаха до изравнително попадение дело на Боби Костадинов, а още десет по-късно успяха и да поведът в резултата чрез Георги Фикийн.

Все пак възпитаниците на Красимир Трайков успяха до края на полувремето да се добдерат до 2:2 в 35-ата минута, когато комбинация между Марио Близнаков и Марио Метушев завърши с центриране на втория и Мустафа Шериф с глава отблизо не сбърка за 2:2.

През втората част Пирин (ГД) успя да поведе отново в резултата в 50-ата минута след удар на Марио Метушев от около 15 метра. Лапантов предреши мача в 70-ата минута, като вкара за 4:2 от дузпа, а пет минути преди края на редовното време Марио Близнаков оформи крайното 5:2, след като се възползва от извеждащ пас на резервата Виктор Шишков.

След мача треньорът на гостите Иван Стойчев освободи четирима футболисти. Това са вратарят Илиев и полевите играчи Дамбов, Цветков и Божидар Илиев.

На 21 февруари (неделя) Пирин (Разлог) гостува на Струмска слава (Радомир) в мач от пролетния дял на Югозападната "В" група.