2. Втора лига
  3. Пирин остана без загуба в контролите, Димитър Илиев дебютира за "орлетата" (видео и снимки)

Благоевградският тим победи Вихрен с 1:0 в мач с три червени картона

Пирин остана без загуба в контролите. „Орлетата” победиха с минималното 1:0 втородивизионния Вихрен при официалното представяне на двата тима за пролетния полусезон. Единственото попадение в (не)приятелската срещата, белязана от три червени картона, вкара Руслан Иванов в 66-ата минута. Двубоят се проведе в Мурсалево пред 300 зрители, голяма част от които на благоевградския тим.

Новината от днешния ден е, че нападателят на ЦСКА Димитър Илиев ще играе като преотстъпен в Пирин през пролетния полусезон. Днес той излезе титуляр за орлетата и остана на терена до средата на второто полувреме. Пловдивчанинът се отличи с няколко добри отигравания, въпреки че беше малко неориентиран. Илиев направи няколко извеждащи подавания и технични докосвания с петички.

В 16-ата минута Вихрен пропусна първото положение пред една от двете врати. Юри Иванов се хвърли в наказателното поле, засичайки центриране отляво, но топката премина встрани от вратата на Аршинков.

Санданчани създадоха още две голови ситуации в рамките само на две минути. Първо в 29-ата Ради Митревски едва не си отбеляза автогол, като топката премина на сантиметри над напречната греда. При последвалия ъглов удар Георги Чуркин засече с глава центрирането и тресна напречната греда.

При 0:0 дойде почивката.

Димитър Илиев пропусна след подновяването на играта преди Фабрис от състава на Вихрен да получи червен картон за задържане на Якимов. На мястото на играча на Санданчани обаче влезе друг футболист и Вихрен остана с 11 души на терена.

Тони Костадинов не успя да намери целта от свободен удар преди резултатът да бъде открит в 66-ата минута. Тогава Александър Якимов центрира отляво, топката бе поета от Руслан Иванов пред наказателното поле, той навлезе в пеналтерията и с удар с десния крак вкара за 1:0.

В края на двубоя се разиграха най-неприятните сцени. В 88-ата минута двата отбора заформира меле заради размяна на обиди между Коемджиев и Ибрахим, което наложи чак щабовете да разтървават връхлетелите един срещу друг футболисти. От разпрата червения цвят видяха Коемджиев и Ибрахим.

ПИРИН - ВИХРЕН 1:0
Руслан Иванов 66'

Съставите:

Пирин: 1. Аршинков, 25. Ризов, 3. Коемджиев, 2. Башлиев, 27. Митревски, 7. Иванов, 8. Костадинов, 10. Якимов, 18. Зехиров, 29. Илиев, 21. Карачанаков.
Резерви: 12. Митев, 16. Кацимерски, 15. Костов, 2. Дюлгеров, 11. Бенгюзов, 30. Жуниор

Вихрен: 1. Бахтерлиев, 11. Фабрис, 4. Радев, 5. Стоянов, 18. Андреев (к), 17. Чуркин, 20. Иванов, 23. Кръстев, 9. Русков, 5. Гущеров, 6. Динков
Резерви: 12. Симеонов, 10. Ласков, 19. Захариев, 22. Николов, 2. Ребреев, 8. Ибрахим, 25. Бачев

Очаквайте видео и снимков материал!
ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч