2. Втора лига
  3. Пирин срази Банско с минималното 1:0 в първата си контрола

Пирин срази Банско с минималното 1:0 в първата си контрола

Пирин победи ПФК Банско с минималното 1:0 в първата си контрола от лятната подготовка, предаде кореспондент на Novsport.com. Срещата на стадион „Свети Петър” в Банско се играе пред около 300 зрители, като сред тях са изпълнителният директор на Локомотив (София) Иво Тонев, старши треньорът на „железничарите” Драгомир Окука, както и двамата основни акционери на Пирин - Николай Галчев и Петър Байкушев.

Пирин победи ПФК Банско с минималното 1:0 в първата си контрола от лятната подготовка, предаде кореспондент на Novsport.com. Срещата на стадион „Свети Петър” в Банско се играе пред около 300 зрители, като сред тях са изпълнителният директор на Локомотив (София) Иво Тонев, старши треньорът на „железничарите” Драгомир Окука, както и двамата основни акционери на Пирин - Николай Галчев и Петър Байкушев.

На трибуните присъстват и представители на Миньор (Перник), които искат отблизо да се запознаят с играта на „орлетата”. „Чуковете” ще гостуват в Благоевград още в първия кръг на новото първенство в „А” група. Това бе втора загуба в контролите за тима на Банско, който преди няколко дни загуби с 0:2 от Локомотив (София). Междувременно стана ясно, че македонецът Трайче Лостовски, който бе на проби в благоевградския тим, е бил освободен от старши треньора на "орлетата" Наджи Шенсой. Все пак младежкият национал на своята страна изгледа от трибуните днешната проверка.

Двубоят започна с невероятен пропуск на Борис Кондев, който в 10-ата минута бе изведен очи в очи със стража на домакините Аршинков, но нападателят не успя да го преодолее. Домакините веднага отговориха с две опасни положения, създадени от Марио Близнаков. В 15-ата минута той получи топката в наказателното поле, но ударът му бе отразен от стража на Пирин. Пет минути по-късно Близнаков стреля от границата на полето, но топката срещна левия страничен стълб на врата на „орлетата”.

В 22-ата минута новото попълнение на Пирин Кондев бе съборен в наказателното поле на домакините, но главният рефер Драган Стойков, който е син на техническия директор на благоевградчани Кирил Стойков, остана безмълвен. Три минути по-късно стражът на Банско Аршинков отново се намеси по брилянтен начин, като отрази много опасен изстрел на Драги Коцев.

Няколко минути по-късно младият нападател на Пирин Калоян Стоянов също удари греда. Все пак той се реваншира за този свой пропуск в 36-ата минута, когато бе изведен в полето от Кондев и с техничен изстрел покрай Аршинков откри резултата – 0:1. Четири минути преди края на полувремето Коцев удари втора греда за неговия тим.

През второто полувреме темпото на игра спадна, заради много смени в двата отбора. В игра за тима на Банско се появиха и тримата вратари – Атанас Аршинков, Иван Христов и Костадин Янев, които пазиха по 30 минути.

В 60-ата минута Давид Гълъбов пропусна най-чистото положение за Банско, след като с глава не успя да засече топката в опразнената врата. Десет минути по-късно почти сигурното ново попълнение на Пирин Иван Серич също бе близо до отбелязването на гол, след като засече с глава остро центриране на негов съотборник, но стражът на домакините успя да парира удара му.

Следващите контроли на двата отбора са на 15-и юли отново в Банско, като Пирин ще играе с новака в "А" група Монтана, докато ПФК Банско приема третодивизионния Миньор (Бобов дол).