2. Втора лига
  3. Септември изненада Монтана

Септември изненада Монтана

Втродзивизионният Септември Симитли изненада на собствения му стадион елитния Монтана като го победи с 2:1, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Домакините започнаха силно мача, но пропуски пред вратата на сигурния страж на гостите Стоян Васев направиха Борислав Борисов и Борис Кондев, а гол на Димитър Воденичаров бе отменен заради засада.

В 43-та мин. Атанас Николов направи 0:1 след разбъркване в наказателното поле на монтанци.

Пет минути след почивката Александър Дюлгеров спъна Калоян Стоянов в пеналта, а потърпевшият вкара отсъдената дузпа.

Крайният резултат оформи в 86-та мин. взетият под наем от шампиона Литекс полузащитник Борислав Борисов.

Монтана – Септември Симитли 1:2
Монтана: Аршинков, Мечечиев, Трифонов, Личков, Дебое Борис, Д. В. Илиев, Мичев, Гаджев-кап., Б. Кондев, Воденичаров, Борисов (Яначков, Дюлгеров, Копаранов, Дениран, Сечков, Аврамов, Й. Тодоров, С. Кондев, Чипев, Вълчанов). Ст. треньор Атанас Атанасов.
Септември: Васев, Топузов, А. Тодоров, Кацаров, М. Илиев, Гущеров, Мангузов, Балтов, Лулейски, Николов, Стоянов (Ганев, Златков, Лазаров, Панев, Христов, Тренчев). Ст. треньор: Стефан Гошев.
Голмайстори: 0:1 Атанас Николов (43), 0:2 Калоян Стоянов (50-дузпа), 1:2 Борислав Борисов (86).
Гл. съдия: Йордан Тодоров.
Помощници: Димитър Владимиров, Петко Петков.

Помощен терен с изкуствена настилка в парк “Огоста”-100 зрители

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч