2. Втора лига
  3. Светкавица удари Дунав в контрола

Светкавица удари Дунав в контрола

Светкавица се наложи с 1:0 над Дунав (Русе) в контролна среща, която се игра на стадиона в Русе. Единственото попадение реализира 20-годишният Калоян Николов в 5-ата минута

Светкавица се наложи с 1:0 над Дунав (Русе) в контролна среща, която се игра на стадиона в Русе. Единственото попадение реализира 20-годишният Калоян Николов в 5-ата минута. Младият полузащитник е продукт на школата на Светкавица и до момента играеше при юношите (старша възраст). Той се разписа от дъгата пред наказателното поле, след като овладя нескопосано изритана топка от русенската защита.

Двамата старши треньори - Мирослав Миронов на Дунав и Пламен Донев на Светкавица, пуснаха в игра всички налични играчи, с които разполагат. В средата на първото полувреме Недялко Хубенов от Дунав удари гредата, а след почивката Христо Александров пропусна да вкара втори гол за гостите, тъй като не успя да засече топката във вратата от два метра. Едно полувреме за Светкавица изигра завърналият се от азербайджанския тим Симург (Закаталя) Николай Вълев-Гонзо.

Добруджа победи с 1:0 Локо ГО преди сблъсъка с ЦСКА