В Бургас: Черноморец представи отбора, чака още един от Ботев Пд

"Акулите" надвиха дубъла на Черно море с 1:0 в контрола

Новакът във Втора лига Черноморец (Бургас) представи отбора и новия треньорски щаб за предстоящия сезон преди контролната среща с Черно море II (Варна).

"Акулите", които влязоха с покана като 2-и отбор на Югоизток, се наложиха с 1:0 над по-младите си съперници с единствено попадение на Венцислав Гюзелев от дузпа пет минути след началото на втората част.

На стадион "Лазур" бургазлии диктуваха темпото, пренесоха играта в половината на противника, но тежкото време затрудняваше да се играе на висока скорост.

Въпреки това момчетата на треньора Ангел Стойков направиха няколко добри комбинации, от които можеха и да вкарат – Живко Петков преди почивката, а също така Тодор Чаворски, Иван Вълев и Венцислав Гюзелев.

Пет минути след началото на второто полувреме Черноморец изпълни ъглов удар от ляво, задържа събитията пред вратата на гостите и при центриране топката се спря в ръка на защитник. Гюзелев не сбърка за крайното 1:0.

От утре към Черноморец ще се присъедини още едно ново попълнение. Това е крилото Константин Павлов, който идва като преотстъпен от Ботев (Пловдив).

Юношеският национал се отличава с бързина и завидна техника, роден е през 2005-а година в Русе. Павлов ще бъде вторият играч, който идва от Ботев (Пловдив) в Бургас след сливналията Пламен Цончев, който играе като полузащитник.