2. Втора лига
  3. Верея тресна 3:0 Добруджа

Верея тресна 3:0 Добруджа

Добричлии останаха под чертата

Добруджа записа тежка загуба при гостуването си на Верея (Стара Загора). Добруджанци отстъпиха с 0:3 в предпоследен мач от 28-ия кръг на Б група. Домакините си осигуриха преднина от три гола още преди почивката.

След този кръг добричкият тим остава на 14-то място в класирането с актив от 30 точки. Следващата седмица „жълто-зелените” ще изиграят последния си домакински мач. На стадион "Дружба" те посрещат Спартак (Плевен).

Домакините започнаха със натиск и създадоха няколко добри възможности за откриване на резултата. Във 2 - ата минута Яшар стреля от фаул, но вратарят улови топката. Четири минути по - късно Амаду Сукуна стреля опасно от наказателното поле и след рикошет в защитник, стражът на Добруджа успя да избие топката с крак. Натискът на старозагорският тим даде резултат , който за две минути вкара две попадения във вратата на тима от Добрич. В 19-тата мин Джуней Яшар откри резултата с удар от 12 метра след подаване на Винков. В 21-вата минута Амаду Сукуна беше изведен в наказателното поле на гостите, овладя топката и се разписа за втори път. В 42-рата минута Сукуна проби в наказателното поле и беше пресрещнат от вратаря, но чукна топката покрай него и Методи Костов я до вкара за 3:0.

След почивката под непрекъснатия дъжд двата отбора си размениха по няколко положения, но повече голове не паднаха до края на мача.

Голмайстори: 1:0 Яшар (19 мин.), 2:0 Сукуна (21 мин.), 3:0 М. Костов (42 мин.)