2. Втора лига
  3. Видима излъга Етър в контрола - 1:0

Видима излъга Етър в контрола - 1:0

Единственото попадение вкара Хикмет в 53-ата минута

Елитният Видима Раковски записа трета побед в контролите от зимната си подготовка, след като днес надигра с 1:0 състава на Етър. Двубоят се игра в Ловеч.

Мачът започна със страхотна възможност за "виолетовите", след като Идриси излезе сам срещу Господинов, който обаче успя да спаси удара му.

В 25-ата минута отново Идриси излезе на стрелкова позиция, засичайки с глава центриране на Давид, ала Господинов отново бе на място и улови.

10 минути по-късно дойде и първата по-сериозна опасност пред вратата на Етър, ала изстрелът на Тонев мина покрай десния стълб на Димитров.

До края на полувремето гол обаче не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част обаче стартира прекрасно за севлиевци, които излязоха напред в резултата в 53-ата минута, когато бившият играч на Етър - Ахмед Хикмет, се освободи добре от бранител на "виолетовите" и с прецизен удар прати кълбото в десния ъгъл на Димитров за 1:0.

След това попадение етърци се втурнаха напред в търсене на поне изравнително попадение, но Русков и Костадинов пропуснаха от изгодни позиции.

Последваха няколко смени на двамата треньори, които съвсем убиха темпото на игра и нов гол до края не падна.

Така Видима Раковски спечели третата си контрола от зимната си подготовка, побеждавайки Етър с минималното 1:0.

Състав Етър:  Радослав Рашков, Давид, Ивайло Русев, Александър Томаш, Венцислав Йорданов, Радослав Анев, Диян Димов, Мартин Станкев, Йосеф Идриси, Христо Господинов, Тодор Колев
(Цветомир Цанков, Венци Димитров, Жислен, Пламен Костадинов, Милчо Макенджиев, Салим Лазрег, Мартин Райнов, Уилфред НТеде, Александър Русков, Джихат Кямил, Борислав Кралев, Николай Николаев)