2. Зимни спортове
  3. Анев по-бърз от олимпийски шампион в биатлона

Анев по-бърз от олимпийски шампион в биатлона

Красимир Анев бяга страхотно и въпреки 2-те грешки от положение легнал се класира на 18-о място в спринта на 10 км от световната купа по биатлон в Поклюка (Слвн).

Българинът се нареди 19-и при придвижването по трасето. Той бе с цели 21 сек по-добър от олимпийския шампион в масовия старт от олимпиадата в Сочи Емил Хегле Свендсен (Нор). Анев стреля бързо и е 13-и по скорост.

Освен Краси още един българин ще участва в преследването в събота. Владимир Илиев направи общо 4 пропуска при двете стрелби и се нареди на 54-а позиция. С 3 Михаил Клечеров е 69-и, а Димитър Герджиков (5) е 87-и от 91 завършили. Спринтът бе спечелен от Бьорн Фери (Шв), следваг от Антон Шипулин (Рус) и Арнд Пайфер (Гер).