2. Зимни спортове
  3. Филаделфия пак би Питсбърг, 19-годишен с хеттрик

Филаделфия пак би Питсбърг, 19-годишен с хеттрик

Вижте резултатите от НХЛ

Филаделфия победи Питсбърг с 8:5 и поведе с 2:0 в серията от първия кръг на плейофите в НХЛ. Шон Кутюрие и Клод Жиру вкараха по три гола за успеха на Филаделфия. Гостуващият тим на Филаделфия отново демонстрира силна игра в последната третина, подобно на първия мач, когато навакса пасив от 0:3 и стигна до победа с 4:3 след продължение. Във втория двубой от серията Питсбърг водеше с 5:4 в началото на последната част, но гостите реализираха последните четири попадения в мача, две от тях на Кутюрие и стигнаха до успеха.

19-годишният Кутюрие е първият тийнейджър с хеттрик в мач от плейофите след Тед Кенеди през далечната 1945 година. В другата среща от Източната конференция Ню Джърси поведе с 1:0 в серията срещу Флорида след победа в мач номер 1 с 3:2. Вратарят Мартин Бродюр спаси 24 удара и записа победа номер 100 в плейофите в НХЛ. В Западната конференция Лос Анджелис постигна втора поредна изненадваща победа като гост срещу победителя от редовния сезон Ванкувър след успех с 4:2.

Вратарят Джонатан Куик спаси 46 удара, а Дъстин Браун вкара два гола за победата на Лос Анджелис. Джарет Стол и Тревър Люис отбелязаха другите две попадения за Ел Ей през третата част. В другия мач на Запад, Детройт изравни серията срещу Нешвил след победа във втория мач с 3:2. Иън Уайт, Кори Емертън и Йохан Францен вкараха попаденията за Детройт. Мач номер 3 от серията е в неделя в Детройт.