2. Зимни спортове
  3. Радо Янков влезе в топ 8 в Пампорово (ВИДЕО)

Радо Янков влезе в топ 8 в Пампорово (ВИДЕО)

Родният сноубордист първи на "Стената"

Радослав Янков продължава към четвъртфиналите в дисциплината "паралелен слалом" на втория старт от Световната купа по сноуборд в Пампорово.

Най-добрият ни съсезател в този спорт финишира първи на червеното трасе на писта "Стената".

Втори остана Себастиан Кисингер беше с 0.60 секунди по-слабо време.

Янков влезе с второ време от квалификациите, а Кисингер бе - 15-и.

В битка за място на полуфинал родната звезда в този спорт ще срещне спечелилия от двойката между 43-годишната легенда и многократен световен шампион Андреас Промегер от Австрия или италианеца Аарън Марч, настоящ световен първенец при смесените отбори в паралелния слалом.

По-рано днес той завърши втори в квалификацията в дисциплината, а в събота Радослав Янков зае трето място в първия старт от Световната купа в Пампорово, влизайки в "Топ 3" на такъв форум за първи път от 2018-а година насам.

Още: Радо Янков остана извън полуфиналите в Пампорово