2. - Англия
  3. Англия се забавлява в Алмати за 4:0 срещу Казахстан

Англия се забавлява в Алмати за 4:0 срещу Казахстан

Английският национален отбор записа шеста победа от общо шест мача в шеста квалификационна група след 4:0 като гост на Казахстан. Избраниците на Капело обаче не показаха игра, с която да заслужат изразителната победа, след като домакините на стадион „Централний” осъществиха голям брой опасни положения пред Робърт Грийн. Въпреки всичко попаденията за „трите лъва” отбелязаха най-прясната покупка на Манчестър Сити Гарет Бари в 41-ата минута, Емил Хески пет минути след него, Уейн Рууни (73’) и Франк Лампард (78’).

Домакините започнаха срещата по експлозивен начин като още в четвъртата минута Глен Джонсън, който направи слаб мач за представителния си тим, изпусна Сергей Остопенко. Той не се забави и центрира към Жамбул Кукейев, който обаче не успя да отправи опасен удар към рамката на гостите.

Повратен момент в настъпи в 25-ата минута, когато изключително активният Остопенко бе изнесен на носилка, след тежък сблъсък с Гарет Бари. През голяма част от първото полувреме Англия не успя да намери игровия си ритъм, а халфовата формация Джерард-Бари-Лампард не успяваше да задържи топката достатъчно за формирането на сносни атаки. Гостите от Острова все пак успяха да поведат преди почивката. Голът отбеляза Бари, след заучено изпълнение на ъглов удар между Стиви Джи и Франк Лампард. Минута преди изтичането на добавеното време Хески покачи за 2:0 и с това уби интригата в двубоя.

След почивката Англия заигра още по-слабо, но за тяхно щастие домакините започнаха да демонстрират силна умора, което позволи на гостите да решат срещата с нови две попадения. Уейн Рууни изработи сам класическата преднина за своя тим. Първоначалният му удар с глава, бе избит от Александър Мокин, но нападателят на Манчестър Юнайтед се реабилитира с акробатичен удар при добавката. Пет минути след това непосредствено след появата на Дейвид Бекъм Франк Лампард реализира дузпа след нарушение спрямо Емил Хески. Казаците се събудиха едва след четвъртия гол във вратата си. Най-опасното оръжие на Казахстан Кукейев уцели гредата на Роберт Грийн, но топката излезе в аут. Това бе и последното интригуващо положение в срещата, а след трите минути добавено време исландският рефер Кристин Якобсен отбеляза края на мача.