2. - Англия
  3. Божинов с 6 минути игра при победата на Ман Сити с 2:0 над Астън Вила и Стилиян Петров

Отборът на Манчестър Сити постигна важна победа с 2:0 у дома над силния през този сезон тим на Астън Вила. Срещата от 28-ия кръг на Висшата лига, в която участие взеха Валери Божинов, който се появи като резерва и Стилиян Петров, който игра цял мач, бе изключително интересна и двата отбора си разделиха по едно полувреме, но в крайна сметка Сити успя да надхитри своя съперник и стигна до успеха.

Срещата започна с тотален домакински натиск. Футболистите на Марк Хюз изглеждаха окрилени и атакуваха постоянно своя съперник. Още в 7-та минута Шон Райт Филипс пробва удар от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от целта. В 10-ата минута страхотна атака на Сити стигна до Стивън Айрланд, който вместо да шутира, реши да подава и логично топката бе изчистена от притичал бранител на гостите. В 16-ата минута Кайседо пробва своя късмет с удар от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

Манчестър Сити продължи да атакува, а гостите почти не излизаха от своята половина. В 22-та минута един от най-активните на терена Шон Райт Филипс излезе сам срещу вратаря Фридел, стреля технично с левия крак, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб. В 23-ата минута Шон Райт Филипс бе съборен в наказателното поле от Джеймс Милнър и домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Елано, който хладнокръвно преодоля стража на гостите, с което откри резултата. В 34-та минута Кайседо излезе на добра позиция, но се замота и топката му бе избита. Малко преди края на полувремето Райт Филипс пусна хубав пас в наказателното поле, но Стивън Айрланд се размина с топката и пропусна да направи 2:0.

Втората част започна с натиск на Астън Вила. Футболистите на Мартин О’Нийл моментално започнаха да търсят изравнителен гол и още в 47-та минута можеха да стигнат до такъв, но удар с глава на Куеляр бе спасен от Шей Гивън. В 58-та минута Милнър центрира опасно, топката попадна в Йънг, който финтира бранител и стреля опасно с левия крак, но отново вратарят на домакините спаси. Гивън отново се намеси великолепно в 70-ата минута, когато трябваше да спасява удар на Гарет Бари от границата на наказателното поле. Малко по-късно Ашли Йънг центрира опасно от ляво, но двама негови съотборници се разминаха с топката. В 75-ата минута Елано стреля много силно от дъгата на наказателното поле, но Брад Фридел изби в ъглов удар. Три минути по-късно неговият колега Шей Гивън спаси опасен удар по диагонала на Ашли Йънг.

Вила продължи да атакува, а футболистите на Манчестър Сити играеха предимно на контраатаки. В 84-та минута в игра се появи българският национал Валери Божинов, който обаче не успя да блесне. Все пак се стигна до 88-та минута, когато най-добрият на терена Шон Райт Филипс ознаменува добрата си игра с гол. Бившият футболист на Челси направи страхотно двойно подаване със Стивън Айрланд и след това с точен удар с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл на Фридел, с което на практика реши и крайния изход на двубоя. В последната минута Сити можеше да вкара и трети гол, но удар на Айрланд отблизо бе спасен с вещина от вратаря на гостите. Така резултатът остана непроменен и Манчестър Сити записа поредната си домакинска победа.

Така след този успеха Сити вече е 8-и с актив от 35 точки, докато Вила остана на 4-о място с 52 точки в своя актив.

Манчестър Сити – Астън Вила 2:0

1:0 Елано (д) 23’
2:0 Райт Филипс 88’

Манчестър Сити
: Гивън; Сабалета, Онуоха, Дън, Бридж; Райт-Филипс, Айрланд, Компани, Де Йонг (Желсон Фернандеш), Елано (Божинов); Кайседо (Еванс)

Мениджър: Марк Хюз

Астън Вила: Фридел; Куеляр (Гарднър), Дейвис (Карю), Найт, Л. Йънг; Милнър, Петров, Бари, А. Йънг, Агбонлахор, Хески

Мениджър: Мартин О’Нийл

Жълти картони: Кайседо (Манчестър Сити), Милнър, Бари (Астън Вила)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)