3. 20-годишните българки окончателно загубиха шанс за А дивизия

20-годишните българки окончателно загубиха шанс за А дивизия

Националният отбор на България за жени падна от Чехия с 10 точки разлика

Националният отбор на България за жени до 20 години загуби и теоретичен шанс да попадне в тройката на Европейското първенство, на което е домакин в Албена, а с това и да се изкачи в дивизия А. Това стана факт, след като тимът ни загуби от Чехия с 59:69 предпоследния си мач от първенството. Това бе трето поредно поражение за отборът ни, който има общо 4 и 3 победи. Утре българките ще изиграят последния си мач срещу Латвия.

Борислава Христова вкара 19 точки и овладя 5 борби за отбора ни, а 12 плюс 8 записа Ива Костова. За Чехия Моника Саторанска записа 18 точки и 9 борби, а 14 вкара Памела-Терезе Ефангова.

"Мисля, че след като провокирах момичетата с едно свое изказване, днес те ми доказаха, че имат дух. Първите две части на мача бяха най-добрите за нас в това първенство. Малко не ни достигна. Резултатът малко лъже – това е най-голямата разлика, достигната в самия край. Много съм доволен срещу всички, които бяха на игрището – показаха, че могат да бъдат равностойни срещу силните противници.

Лошото е, че не успяхме да се възползваме от възможността, която се отвори пред нас – при евентуална победа днес и такава срещу Латвия. Може би лошите мачове срещу противници, които са близки до нас си оказаха решаваща роля за крайното класиране", сподели Цанко Цанков.

"Още от началото бяхме много мотивирани, защото все пак победа срещу Чехия ни даваше шанс да се борим за място в тройката при евентуално голяма разлика срещу Латвия в последния ден. Мисля, че накрая се притеснихме, че ще бием, напрежението ни дойде в повече. Затова и загубихме. Но като цяло съм доволна от начина, по който играхме. Бяхме близо до успеха. Подценихме малко Македония и Португалия и това си оказа влияние – играхме много слабо особено срещу македонките. Явно срещу очевидно силните отбори няма подценяване и затова играем по-добре", допълни Борислава Христова.

Мачът започна равностойно, като чехкините имаха минимален аванс през първата четвърт. Националките ни обаче не остава на повече от 2-3 точки зад тях за 17-18 след 10 минути. През вторите 10 минути водачеството се смени няколко пъти, а на почивката България водеше с 30-28. След много равностойна трета част и серия от 5-0 в последната минута от нея Чехия поведе с 52-47. Серия от 5-0 направи разликата в полза на чехкините двуцифрена за първи път в мача, а до края те я запазиха.

Националките ни овладяха с 5 борби повече, но имаха по-нисък процент при стрелбата общо от игра – 33% срещу 36%, извършиха с 6 грешки повече, а Чехия си подаде 21 асистенции – с 10 повече от отбора ни.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже