Българи със загуба във втора баскетболна дивизия на Италия

Отборът на Латина, с българите Иван Алипиев и Борислав Младенов в състава, допусна поражение у дома от Себастиани Риети със 71:84 (15:27, 28:20, 16:18, 12:19) в мач от 15-ия кръг в т.нар. "Зелена група" на италианската втора дивизия по баскетбол за мъже - А2.

За Латина това беше 13-а загуба от началото на сезона. Тимът има и две победи и се намира на последното, 12-о място във временното класиране.

И двамата българи бяха в титулярния състав на гостите. Борислав Младенов изигра силен мач и завърши с 19 точки, 5 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 34 минути на паркета. Иван Алипиев се отличи с 10 точки, 8 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 32 минути.

В следващия си мач от шампионата на 23 декември Латина ще бъде домакин на Урания Милано.

Собствениците на Бостън Селтикс продават отбора?

Бостън Баскетбол Партнърс искат да продадат всички акции до 2028г.